-

UEFA Ligák

0 megjegyzés
Szerdára és csütörtökre adok tippeket lejjebb, ahol az UEFA van hangsúlyban; egy Bajnokok Ligája és egy Európa Liga meccs.

Barcelona - Bayern München
Összesített szögletek 12 alatt - 1.83 (szügletek száma: 4) vagy Barcelona értékesít egy büntetőt - 6.00 vagy Barcelona megnyeri az egyik félidőt - 1.33
VÉGEREDMÉNY: 0-3
A várva várt visszavágó, ahol a legnagyobb kérdés: maradt-e még esélye a Barcelonának, felállni egy 4-0-ás vereség után? Hát, nem sok az biztos. Legalább 4-0-ra kéne vernie a Bayernt, ha egyáltalán hosszabbítást szeretne a katalán csapat, és egy olyan profi és stabil védekezéssel, mint amilyen a németeknek van, a küldetés szinte lehetetlen. Főleg úgy, ahogy az első meccsen támadott a Barcelona, a 68.-ik percben volt az első kapura lövés  ami inkább csak egy sikertelen passz volt. Be kell látni, hogy a körbe-passzolgatás-a-tizenhatos-vonalánál jellegű passzív és kevésbé látványos foci már lejárt. Szerencsére. A hétvégén 2-2-t játszott a Barcelona a Bilbao otthonában, így még nem volt bajnokavatás. A Bayern viszont príma formában, az utolsó 10 meccsén 36 gólt lőtt és csupán 5 gólt kapott! Tehát a védelem teljesen a helyén van. Ami ezen a meccsen várható, az egy óriási Barcelona támadás, de kisebb-nagyobb sikerekkel csak, hisz amint fentebb írtam, ide igazán egy agresszív nagyon támadó, sok indítással és kiugratással teli harccal lehet csak gólokat lőni. A szögletek száma az első meccsen több volt, mint 12 ami leginkább a Bayern-nak volt köszönhető, úgy érzem a mostani meccsen nem lesz annyi, mert már nem fognak ugyanolyan erővel támadni. Az elég sűrűn előfordul, amikor a Barca játszik, hogy kapnak büntetőt, ami most sem lesz másképp érzéseim szerint, de most be is lövik. A végeredmény tippelésébe nem igazán megyek bele, de az szinte biztos, hogy a a Barca megnyeri az egyik félidőt.
Sok lesz megint a kakaskodás

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Benfica - Fenerbahce
1 - 1.44 vagy Összesített szögletek 11 felett - 2.00 (szögletek száma: 4) vagy Félidő 1 - 1.90 (Félidő: 2-1) vagy Benfica mindkét félidőt megnyeri - 3.00 vagy Pontos végeredmény 2-1 - 8.50 vagy Fenerbahce 90 perces játékidőben jut tovább - 2.05 vagy Félidő / játékidő 1/1 - 2.00
VÉGEREDMÉNY: 3-1
Az első meccset egy viszonylag késői góllal nyerte meg a török csapat és ugye bejött akkor az amit jósoltam, otthon jobb a török gárda. Ugyanez igaz a Benfica-ra is, sőt, nagyon erősek hazai pályán, ami mutatkozik is a statisztikái alapján. Nagyon fontos meccs ez mindkét csapat számára, hisz egy lépés csupán a döntő és mindkét országból nagyon rég nem volt szereplő Európa Liga döntőben. A bajnokságban a Benfica csupán 3 fordulóra a végétől vezeti a tabellát 4 ponttal a Porto előtt és ha nem csúszik közbe semmi hiba akkor ismét bajnokságot nyerhetnek. A Fener már nem fogja tudni ledolgozni a 7 pontos hátrányát a hátra lévő 3 fordulóban a Galatasaray-jal szemben, tehát maradnak a másodikok, ami még mindig BL selejtezőt ér. Most viszont mindkét csapat inkább az Európa Ligára összpontosít, de mint fentebb olvasható, akkor sem lesz nagy elkeseredés egyik fél által sem, ha nem sikerül a döntőbe jutni, mert a bajnokságban sincs még semmi lejátszva. Nagyon látványos volt az első meccs, szép focit mutatott mindkét csapat és folyamatosan támadtak, nagyon remélem ez lesz a visszavágón is, ahol szintén sok szögletre számítok, akárcsak az első meccsen megint több lesz, mint 11. Most hamarabb lesz gól, mint az első meccsen, mert nagyon fog nyomni a Benfica, így a félidőben már vezetni fog, amit megtart a végéig, de kapni is fognak egyet, szóval szerintem a vége 2-1 lesz, ami annyit jelent, hogy idegenben lőtt góllal tovább megy a Fener. Próbáltam több tippet is adni, ami ezeket a megérzéseket tükrözi, tehát lehet válogatni.