-

Angol szombat

0 megjegyzés

A szombati nap leginkább az angolokról fog szólni, főleg azért mert lesz egy nagy Premier League meccs, no meg persze azért, mert az Npower Chamionship utolsó fordulójában megmérkőzik a két nagy rivális, az első és a második helyett; a Hull City és a Cardiff, ahol már inkább csak a Hull-nak lesz fontos a győzelem, de tudjuk, hogy a Cardiff nem ad ingyen semmit.

West Brom - Wigan
1 - 2.30 vagy Több, mint 2.5 gól - 1.72 vagy West Brom megnyeri mindkét félidőt - 7.00 vagy West Brom és 2.5 gól felett - 3.40
VÉGEREDMÉNY: 2-3
A West Brom-nak sokkal ígéret teljesebb volt a kezdetleges hozzáállása a Premier League kezdetekor, de az erő fogyatkozott, így most már csak a nyolcadik helyen vannak, ahonnan nagyon nehéz lesz ugrani, mert felettük elég sűrű a a sor és messze a hetedik hely pontszámokban. A Wigan-nak azonban óriásit kell küzdenie  ha bent akar maradni az első osztályban, 32 ponttal a 18.-ik, még kieső helyen, 5 ponttal felettük a Newcastle, tehát a győzelem ezen a meccsen szinte elengedhetetlen, úgy hogy már csak 4 forduló van hátra. A West Brom otthon utoljára 2009-ben tudta verni a Wigan-t, valamint ebben a szezonban a hazai teljesítménye olyan 70%-os, tehát elég ingoványos a dolog. De a West Brom egy nagyon harcos csapat és tele van jó csatárokkal, és megfognak küzdeni a hetedik helyért, aki jelenleg egyébként a Liverpool. Ezen a meccsen nyerni fognak, mindkét félidőben és sok gól lesz.
A gólöröm a legszebb dolog

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hull City - Cardiff
x - 3.40 vagy Összesített szögletek 11 felett - 2.00 (szögletek száma: 11) vagy Döntetlen és 2.5 gól alatt - 4.33 vagy 2 gól - 3.50 vagy Pontos eredmény 1-1 - 6.50
VÉGEREDMÉNY: 2-2
Mint ahogyan említettem fentebb óriási a küzdelem az utolsó pillanatig a Championship-ben, a Watford vagy a most otthon szereplő Hull jut-e fel a Premier League-be? Lesz-e Hull-ban ünneplés? Ez mindképpen függ ugye a Watford meccsétől is, akik egyébként a Leeds-et fogadja otthon, tehát könnyebb dolga lesz. Egyetlen pont van a két csapat közt, ezért a nagy küzdelem  a recept tehát adott, győzni kell, semmi más nem elég! A Hull hosszú és kemény utat tett meg eddig, de ha az utolsó 3 fordulót nem bagatellizálja el, már rég sima lenne a helyzet, de 1 pontot sikerült csak szerezniük a három meccsen. Otthon pedig nagyon nem jó a teljesítményük, ami az utóbbi hónapot illeti. A Cardiff már régóta vezeti a tabellát, így nekik belefért egy-két döntetlen, az utolsó 11 meccsből pontosan 7. Sőt egyszer ki is kaptak. De mégsem adják oda olyan könnyen a győzelmet a Hull-nak, egy nagyon kemény küzdelem lesz, hiszen utolsó forduló, utána mehetnek a csapatok a megérdemelt pihenőre, hisz az Npower Championship-ben heti két forduló volt hónapok óta. Egy utolsó löket, utolsó harc és ez a meccs döntetlennel végződik. A Watford nyerni fog a Leeds ellen és sajnos a Hull nem jut fel automatikusan, csak a harmadik helyről várhatja majd a selejtezőt. Sok szöglet lesz, mert nagyon fog hajtani elsősorban a Hull, kettő gólnál több nem lesz érzésem szerint, ami ugye azt is jelenti, hogy a végeredmény 1-1.
Sokan lesznek a meccsen, de mekkora lesz az öröm a végén?

Japán és magyar rangadók pénteken

A hét utolsó munkanapjára egy magyar és egy japán meccset ajánlanék a kedves olvasó figyelmébe. A japán meccs a J-League egyik rangadója; a Yokohama fogadja a Kashima-t, a magyar NB1-es mérkőzés a szárnyaló Kecskemét újabb remekelését láthatjuk Szombathelyen.

Yokohama F Marinos - Kashima
1 - 2.20 vagy Félidő x - 2.20 (félidő: 0-0)
VÉGEREDMÉNY: 1-1
A hazai Yokohama, akikről már írtam a blogon, nagyon szép és látványos focit játszik, így a J-League második helyét foglalja el 1 pont hátránnyal csak, közvetlen az Omiya Ardija mögött. A Kashima 15 pontjával a negyedik, de ők is csak egyszer kaptak ki, akárcsak a hazai gárda. Ha a Yokohama idei teljesítményét nézzük a japán bajnokságban, otthon csupán egyszer nem tudott nyerni, az pedig az az előző fordulóban volt pont a Kofu ellen, tehát a statisztikák magukért beszélnek és szólnak is a hazaiak előnyére. Ami érdekes, hogy a Kashima idegenbeli teljesítményére sem lehet panasz, egyszer kaptak csak ki; és pont az Omiya Ardija-tól, akiket már fentebb említettem. Habár nagyon szoros meccsre számíthatunk, a félidő még marad x, de a végén egy gólos előnnyel a Yokohama megnyeri a meccset.
Lesz-e Kashima gól pénteken?

Haladás - Kecskeméti TE
2 - 3.25 vagy Több, mint 2.5 gól - 1.85 vagy Mindkét csapat szerez gólt - 1.66
A szombathelyi Haladás a 10.-ik helyen tanyázik már elég régóta, a Kecskemét viszont egyre jobban játszik, nyerik a meccseket, ugye ne feledjük, hogy az első helyezett Győrnek öt gólt is rúgtak. A Kecskemét a hetedik helyen áll épp, de egy győzelem esetén akár óriásit ugorhat, egészen a negyedik helyig. Egyébként idegenben nem igazán teljesít túl jól a Kecskemét, sőt a Haladás otthonában még nem is tudtak nyerni az elmúlt 11 évben! Most azonban úgy érzem megérett annyira a lila-fehér csapat, hogy Szombathelyen győzni tudjon és gólokat rúgjon. Úgy érzem több, mint 2.5 gól lesz, betalál a Hali is. Összességében egy nagyon jó és változatos meccset láthatunk majd, érdemes lesz nézni!
A mindig kemény Tököli vajon mikor talál be először?